България завърши на 11-о място на Европейското отборно първенство по лека атлетика в дивизия 2, което се провежда в Хожув, Полша и е част от Европейските игри.

Българските лекоатлети събраха 298,5 точки и ще запазят мястото си в дивизия 2 и през следващата година.

В по-горната дивизия 1 се изкачват отборите на Унгария, Украйна и Литва.

Исландия, Люксембург и Молдова, които заеха местата от 14-о до 16-о, изпадат в най-ниската дивизия 3. Шампионите от Украйна завършиха с 456,5 точки.

Най-сериозен принос за запазване на мястото на България имаше Тихомир Иванов, който донесе единственото първо място за страната ни. В състезанието на висок скок при мъжете той стигна до успеха с 224 сантиметра, което е негов личен резултат за сезона

Много добро представяне направи и Иво Балабанов. В бягането на 5 000 метра той завърши трети с 13:56.99 минути, което също е най-доброто му постижение за сезона.

От жените най-предно класиране постигна Пламена Миткова, която в скока на дължина се нареди пета с 6,42 метра.

Надпреварата в Краков бе изгледана на живо от шефа на Българския олимпийски комитет Стефка Костадинова, която вече над 35 години държи световния рекорд в скока на височина при жените.

Класиране на българите в последния трети ден на Европейското отборно първенство по лека атлетика в дивизия 2:

12-о място Девора Аврамова - 1500 метра - 4:28.91 минути

10-о място смесена щафета 4 по 400 метра (Йордан Гюров, Андреа Савова, Тодор Тодоров, Дева-Мария Драгиева) - 3:22.58 минути

Крайно класиране след третия ден ден (37 от 37 дисциплини) в отборната надпревара: