Черно море победи с 5:0 Спартак Плевен в първата си контрола от лятната подготовка. "Моряците“ надиграха плевенчани на стадиона в Тетевен, където са отседнали на лагер. Попаденията дойдоха от Атанас Илиев - два и Кристо Яначков през първата част, както и два на Исмаил Иса през второто полувреме.

Единственият, който не участва в двубоя бе Влатко Дробаров, който има болежки и изгледа срещата от трибуните. В мача Илиан Илиев използва два различни състава в двете полувремена, като 11 футболисти, излезли от школата на варненци взеха участие в контролата.

Черно море започна по-добре и успя да открие резултата в 11-та минута. Мартин Милушев открадна топката в половината на гостите, подаде към Цветомир Панов, а той с едно докосване изведе Атанас Илиев. Нападателят успя да върне кълбото към малкия пеналт, където Кристо Яначков вкара за 1:0.

В 15-та минута Мазир Сула стреля опасно от пряк-свободен удар, като кълбото премина на сантиметри от десния ъгъл на вратаря.

В 22-та минута Цветомир Панов намери Сула, който центрира успоредно в наказателното поле, където Илиев удвои.

В 30-та минута Николай Костадинов, Берк Бейхан и Мишаел Алвес замениха Пабло, Едгар Пашеко и Кристо Яначков.

В 35-та минута Мишаел финтира бранител отдясно, влезе навътре и отправи силен удар, но стражът изби. Две минути по-късно Атанас Илиев получи топката в наказателното поле с гръб към вратата, обърна се и преодоля стража на Спартак за 3:0.

В 54-та минута появилият се на почивката вратар на "моряците“ Денислав Стойчев записа намеса. Той спаси удар с глава отблизо след центриране отляво. В 60-та минута Мишаел, Ники Костадинов и Берк Бейхан отстъпиха местата си на Константин Грахльов, Алекс Фернандес и Радиян Илиев. В 70-та минута Васил Панайотов пробва удар фронтално срещу вратата, но вратарят спаси.

В 75-та минута Александър Василев центрира отляво, а Исмаил Иса от добра позиция стреля с глава в аут. В 82-рата минута "моряците“ поведоха с 4:0. Матеус открадна топката в половината на Спартак и изведе Алекс Фернандес сам срещу вратаря, който вместо да вкара, потърси Исмаил Иса вдясно, който на празна врата реализира четвърти гол. Две минути по-късно Иса оформи крайния резултат.

Съставът на Черно море:

Първо полувреме: Галин Григоров, Даниел Димов, Бабло Гарсия, Мартин Дичев, Цветомир Панов, Арлинд Дакай, Мазир Сула, Мартин Милушев, Едгар Пашеко, Кристо Яначков, Атанас Илиев

Второ полувреме: Денислав Стойчев, Живко Атанасов, Берк Бейхан, Александър Василев, Георги Венциславов, Васил Панайотов, Николай Костадинов, Мишаел Алвес, Велислав Василев, Исмаил Иса, Матеус Машадо.