Барселона победи Реал (Мадрид) като гост с 93:82 (20:21,18:20,29:25, 26:16) точки в последен пети мач от плейофната финална серия за титлата на Испания по баскетбол за мъже.

Така "каталунците" си върнаха първото място след като миналата година "кралския клуб" беше начело. Барселона бяха за последно шампиони от сезон 2020/21-а година.

Срещата за определяне на новия шампион се проведе в "WiZink Center" в Мадрид пред около 12 000 зрители.

Двата тима си поделиха по две части като домакините имаха преднина от 3 точки на полувремето, но Барса я заличиха още до края на третата част.

Най-резултатен за новия шампион, а и в мача беше чехът Ян Весели, отбелязал 19 точки. С толкова, но за Реал приключи Валтер Тавареш от Капо Верде. Той оформи "дабъл-дабъл" след като овладя 11 борби.