Екатерина Александрова победи своята сънародничка Вероника Кудерметова с 6:4, 4:6, 6:7(3) във финала на турнира на трева при жените, който се проведе в Хертогенбош, Нидерландия.

Срещата продължи 2 часа и 56 минути.

В първия сет поставената под номер 1 в основната схема Кудерметова първа проби, но Александрова веднага върна брейка. Стигна се до нов пробив за 14-ата в света, след което двете печелеха подаванията си до края и водачката в схемата поведе със сет аванс.

Във втората част ролите се размениха и четвъртата в схемата и 26-а в света изравни сетовете след 6:4.

В решаващата двете печелеха без проблем подаванията си до 5:4. Тогава Александрова изпусна да спечели рано срещата с 6:4 и мачът продължи.

В следващия гейм Кудерметова получи шанс да пробие, но не се възползва, а след това Александрова не се възползва от още 2 мачбола.

В тайбрека обаче по-опитната от двете (Александрова) стигна до победата след 7:3 точки, с което защити титлата си от миналата година.