Испанецът Хорхе Мартин спечели състезанието за Голямата награда на Германия от календара на MotoGP. Пилотът на "Прамак Рейсинг" завоюва своята втора победа в шампионата по мотоциклетизъм и първа през настоящата кампания. Финалът на надпреварата бе изключително вълнуващ, тъй като Мартин бе определен за победител след фотофиниш.

Той изпревари настоящия първенец в кралския клас Франческо Баная с 0.064 секунди. Мартин финишира за 40:52.4490

За Дукати пък това е едва втора победа в Гран При на Германия, където техният предишен успех датираше от 2008 година, когато триумфът в Саксония бе за Кейси Стоунър.

На трета позиция в Германия завърши французинът Йоан Зарко от тима на "Прамак Рейсинг" на 7,013 секунди след победителя.

В генералното класиране продължава да води Франческо Баная от отбора на Дукати със 160 точки. На втора позиция до момента е Хорхе Мартин със 144 пункта, следван от Марко Бедзеки (Италия) от "Мъни Рейсинг Тийм", който има 126 точки.

Следващото състезание от шампионата в кралския клас по мотоциклетизъм ще се проведе на 25 юни в Нидерландия.