Талон Гриекспор достигна финала на ATP 250 турнира на трева в Хертогенбош, Нидерландия с награден фонд 673,630 евро. Поставеният под № 6 представител на домакините елиминира с 6:4, 7:5 Емил Руусувуори.

Мачът започна с пробив за Гриекспор и това бе достатъчно за него да поведе в резултата. Във втория сет финландецът загуби подаването си и изостана с 5:6, след което Гриекспор сервира успешно за крайната победа, дошла след час и 28 минути на централния корт.

26-годишният нидерландски тенисист, който заема 38-о място в световната ранглиста, ще се опита да спечели втора титла в кариерата си на ниво ATP.

На финала той ще играе срещу Джордън Томпсън. Австралиецът спря сънародника си Ринки Хиджиката след 7:6 (5), 6:3.

При титла Гриекспоор ще дебютира сред най-добрите 30 в таблицата и най-вероятно ще е поставен на третия за годината турнир от Големия шлем - "Уимбълдън".