Отборът на Денвър Нъгетс е новият шампион на Националната баскетболна асоциация. Никола Йокич и съотборнците му спечелиха мач номер пет от финалната серия срещу Маями Хийт с 94:89 точки, с което затвориха серията с 4:1 победи.

Самият сръбски център получи наградата и за най-полезен баскетболист във финалната серия. Титлата в НБА е първа в историята на Денвър Нъгетс, а отборът на Маями Хийт не успя да се възползва от слабата игра на домакините в тази среща, които завършиха с по-нисък процент от средния си за плейофите при стрелба за три точки от наказателната линия.

"Горещите", които не бяха фаворит в плейофите, след като стигнаха до тях през плей-ин турнира, водиха на полувремето със седем точки, но преди началото на четвъртата част Денвър намали изоставането си на 1 и в крайна сметка в последните 12 минути на сезона успя да обърне срещата в своя полза.

Никола Йокич отново беше лидерът на своя отбор, след като завърши като най-резултатен в мача с 28 точки и 16 борби.