Волейболистите от националния отбор на България допуснаха загуба в третата си среща от Лигата на нациите.
Възпитаниците на Пламен Константинов отстъпиха с 2:3 на световните вицешампиони Полша в Нагоя (Япония) в двубой от Група 2.
В първата част нашите се наложиха с 27:25, но във втората бяха надиграни с 19:25.
Последва нов успех за нашите с 25:22 в третия гейм и ново изравняване от страна на Полша със същия резултат.
В решителния пети гейм поляците се наложиха с 15:11.
Преди поражението от Полша България загуби от Китай с 2:3, а след това се наложи над Словения с 3:0.
Световните вицешампиони се справиха с Франция с 3:1, а във втория си двубой успяха да преодолеят Иран с 3:2.
Следващият мач на България е срещу домакина Япония утре.



12:34 / 09.06.2023
802










