Защитаващият титлата си в испанската Лига Ендеса Реал Мадрид победи Ховентуд с 90:73 точки като домакин във втория двубой от полуфиналната серия на испанския шампионат. По този начин баскетболистите на Чус Матео изравниха серията на 1:1 победи.

Французинът Гершон Ябуселе изигра най-силният си мач в кариерата за Реал Мадрид, реализирайки 27 точки. Валтер Тавареш добави "дабъл-дабъл" от 11 точки и 10 борби, а тимът на Чус Матео изцяло неутрализира съперника си през второто полувреме.

Шампионът в Евролигата изоставаше на почивката с две точки, но подобри играта си значително в атака и защита, печелейки третата и четвърта част с общо 54:33 точки.

Третият двубой от серията между Реал Мадрид и Ховентуд е в събота, а домакин на следващите две срещи ще е каталунският тим.