Пламен Константинов, старши треньор на националния отбор на България по волейбол при мъжете анализира успеха над четвъртите в света и европейски вицешампиони от Словения с 3:0 (26:24, 25:23, 25:17) гейма във втората среща на "трикольорите" от Група 2 на Волейболна лига на нациите.

"Равностойни геймове, добро качество на игра между два европейски отбора, които играят в 6 ч. сутринта наше време. Тактическите ни решения дадоха резултата и в защита, и на блокада.

Направихме важни атаки в края на първия гейм, а във втория показахме добър сервис. Когато се играе равностоен волейбол, малките неща правят разликата“, заяви Константинов.

Утре сутрин от 10:10 часа българско време България играе с актуалния световен шампион Полша.