Норвежецът Каспер Рууд победи чилиеца Николас Джари със 7:6, 7:5, 7:5 в среща от осминафиналите на Откритото първенство на Франция по тенис при мъжете. Мачът продължи 3 часа и 22 минути.

С успеха четвъртия поставен в схемата и финалист от миналогодишната надпревара, прекъсна серията на южноамериканеца от 8 поредни победи. Тя започна преди две седмици - на турнира на клей в Женева, Швейцария, в който Джари победи на финала първата българска ракета - Григор Димитров.

В първия сет Рууд проби и поведе с 3:0 гейма, но чилиецът изравни и по-късно се стигна до тайбрек, който беше спечелен от скандинавеца на 3.

Във втория 35-ия в света Джари поведе с 4:1 гейма, но Рууд обърна в своя полза и спечели със 7:5.

В третия Джари отново излезе пръв напред - 4:2 гейма. Норвежецът веднага върна пробива и на свой ред проби, за да спечели и тази част.

В битка за място на полуфиналите Рууд ще играе със спечелилия срещата между поставения под номер 6 Холгер Руне от Дания или 23-ия в света Факундо Черундоло от Аржентина, които играят в момента.