Кикбоксьорите на спортен клуб Стар тийм спечелиха комплексната купа на държавното първенство в трите стила на татами, което се проведе в столицата. Втори останаха тези от Масару, а трети са представителите на Радулов.

Надпреварата се проведе в спортната зала на частно училище "Свети Георги“ в стиловете пойнтфайтинг, лайт контакт и киклайт контакт. На 3 татамита за призови класирания се бориха 338 участници от 18 клуба по кикбокс.

Организатори на събитието бяха столичните клубове Стар Тийм и Масару, съвместно с Българска конфедерация по кикбокс и муай тай.

Представителите на Стар Тийм спечелиха комплексното класиране с 55 златни, 59 сребърни и 44 бронзови отличия.

Масару зае втората позиция с 48 златни, 24 сребърни и 24 бронза.

Трети на почетната стълбица се качиха състезателите на спортен клуб Радулов с 15 златни, 19 сребърни и 10 бронзови медали.

След 10 дни българските кикбоксьори заминават за Унгария. На 15 юни в Будапеща стартира най-силната Световна купа за тази година.