КПС Варна спечели титлата от държавното първенство по водна топка за мъже. В суперфинала на басейн "Приморски" във Варна КПС надделя срещу съгражданите си от Комодор с 11:7 (3:2, 1:2, 3:2, 4:1) и защити трофея, който спечели миналата година.

Двубоят бе равностоен в първите 3 части, но в последната четвърт КПС доминираше, за да завоюва трета титла в последните 4 години.

В малкия финал Аква Спорт победи Ботев 2000 с 12:10 (4:1, 2:1, 6:6, 0:2). Аква, воден от Стефан Георгиев спечели трети бронзов медал при четвъртото си поредно участие в "Топ 4" на първенството.

КПС Варна триумфира с титлата и при юношите до 15 години.

Индивидуални призове в шампионата за мъже: Вратар - Станислав Райков (КПС Варна), нападател - Христо Антонов (КПС Варна), защитник - Калин Цветков (Ботев 2000), голмайстор - Горан Стефанов (Аква Спорт), най-полезен играч - Константин Бурназов (Комодор).