Италия се класира за полуфиналите на Световното първенство по футбол под 20 години, което се провежда в Аржентина.

"Сакуадра адзура" победи с 3:1 тима на Колумбия в среща от четвъртфиналната фаза на турнира, играна на стадион "Сан Хуан дел Бисентенарио" в Сан Хуан.

Голмайсторът на състезанието до момента Чезаре Казадей откри резултата с попадение в 9-ата минута, а Томазо Балданци покачи за 2:0 в 38-ата.

17-годишният Франческо Еспозито направи резултата класически с гол в 46-ата минута, а южноамериканците успяха да върнат само едно попадение чрез Йохан Торес (49).

На полуфиналтие Италия ще играе с победителя от срещата между Южна Корея и Нигерия. Мачът е тази вечер от 20:30 часа българско време.

В друг четвъртфинал Израел сломи съпротивата на един от фаворитите - Бразилия, побеждавайки "селесао" с 3:2 след продължения и 1:1 в редовното време.