Националният отбор на Южна Корея се класира за 1/4-финалите на световното първенство по футбол до 20 години. Възпитаниците на Еун-Юн Ким победиха с 3:2 връстниците си от Еквадор и по този начин си осигуриха място сред Топ 8 на Мондиала, който се провежда в Аржентина.

Азиатците поведоха с 2:0 още преди да са зитекли 20 минути от първото полувреме чрез Йънг-Джун Лий в 11' и Йон-Хо Бае в 19'. Южноамериканският състав успя да върне едно попадение преди почивката благодарение на Джъстин Куеро.

Три минути след началото на втората част Корея отново увеличи преднината си след гол на Чой Сеок-Хюн. Крайният резултат бе оформен в 84' с гол на Себастиан Бакеро.

За място на 1/2-финалите Южна Корея ще се изправи срещу Нигерия, а мачът ще се проведе в неделя.