Щутгарт победи гостуващия тим на Хамбургер с 3:0 в първи мач от баража за място в германската Бундеслига.

Срещата започна чудесно за "швабите", които отркиха резултата на препълнения "Мерцедес-Бенз Арена" в първата минута с гол на Константинос Мавропанос. Играчите на Себастиан Хьонес можеха да вкарат втори гол в средата на първата част, но Серу Гираси изпусна дузпа.

10 минути след началото на второто полувреме домакините водеха с 3:0 след голове на Йоша Вагноман и Серу Гираси, който се реабилитира за изпуснатия 11-метров наказателен удар. Възпитаниците на Тим Валтер доиграха двубоя с човек по-малко заради директен червен картон на Анси Сухонен в 69'. Реваншът на "Имтек Арена“ е в понеделник, 5.06.