Даниел Алтмайер е следващият съперник за Григор Димитров на Откритото първенство на Франция. Германецът победи двукратния шампион на Sofia Open Яник Синер с 6:7(0), 7:6(7), 1:6, 7:6(4), 7:5 за 5 часа и 26 минути на втория по големина корт "Сюзан Ленглен" в Париж. Това бе петият най-дълъг двубой в историята на турнира и най-продължителният от тазгодишното издание.

В първите два сета Синер и Алтмайер си размениха по един тайбрек. Третата част премина изцяло под диктовката на италианеца, който проби два пъти и поведе след 6:1. Четвъртият сет отново се реши в тайбрек, където 79-ят в световната ранглиста бе по-съобразителен и го взе 7:4 точки. В последната част 24-годишният германец проби за 4:3, но Синер изравни за 5:5. Още в следващия гейм Алтмайер постигна нов брейк и затвори срещата на свое подаване от петия мачбол.

До момента Григор Димитров и Даниел Алтмайер са играли веднъж помежду си. Българинът печели във втори кръг на Мастърса в Индиън Уелс през 2021-а година с 6:4, 6:2.