Латвийката Йелена Остапенко, шампионка от Ролан Гарос през 2017-а година, отпадна още във втори кръг на Откритото първенство на Франция по тенис при жените.

17-ата поставена загуби с 3:6, 6:1, 2:6 от американката Пейтън Стърнс, която тази година дебютира в турнира. Първият сет премина под диктовката на 69-ата в света. Тя поведе с пробив, а по-късно реализира втори, за да стигне до 5:1. Тогава Остапенко взе два поредни гейма и имаше шанс да пробие още веднъж, но не успя и в крайна сметка загуба частта.

Във втората Остапенко доминираше и спечели след едва 31 минути. В третия решаващ сет латвийката проби и затвърди 2:0 гейма, но Съртнс осъществи серия от 6 поренди гейма, с което затвори мача в своя полза. В следващата фаза американката ще играе с победителката от мача между Маркета Вондроушова от Чехия и деветата поставена Даря Касаткина от Русия, които играят в момента.