Дербито на вечните съперници, наричано още "Майката на всички битки" - Панатинайкос срещу Олимпиакос отново ще определи баскетболния шампион на Гърция.
Това стана, след като тимът от Атина победи Перистери с 81:67 точки в решителния пети мач от полуфиналните плейофи и отново ще играе с финалиста в Евролигата за титлата.
Двата най-успешни клуба в Гърция за втора поредна година ще определят шампиона, след като през миналия сезон Олимпиакос надделя категорично с 3:0 победи.
Александър Везенков и съотборниците му ще се опитат да повторят постижението на тима от 2015-та и 2016 година, когато дублира титлата в Гърция. Преди през миналия сезон Олимпиакос отново да стане шампион, Панатинайкос триумфира четири поредни пъти.
Финалният този сезон започва на 4 юни. Играе се до три победи, а Олимпиакос е домакин в първата среща.



08:58 / 31.05.2023
692










