Олимпийският първенец Александър Зверев победи в първи кръг на Откритото първенство на Франция южноафриканеца Лойд Харис със 7:6(6), 7:6(0), 6:1 за два часа и 43 минути на третия по големина корт "Симон Матьо".

Първият сет протече без пробиви и бе решен в тайбрек, където германецът спечели след 65 минути игра. Втората част също достигна тайбрек, тъй като двамата си размениха по един брейк в последните два гейма. Този път Зверев бе категоричен и не даде точка на съперника. Третият сет финалистът от US Open 2020 вдигна равнището си на игра и загуби само гейм.

В трети кръг Зверев ще срещне Алекс Молчан, който отстрани французина Юго Гастон с 6:1, 7:6(4), 6:4.

22-ят в схемата се завръща в Париж, след като миналата година на полуфиналите срещу Рафаел Надал скъса връзки на десния глезен във втория сет и бе извън кортовете до края на сезона.