Старши треньорът на Черноморец Бургас - Васил Евтимов, говори след мач номер 2 от финалната серия в Националната баскетболна лига при мъжете. Неговият отбор загуби втората среща с Балкан Ботевград с 87:64 и вече изостават с 2:0 победи.

"За първи път не тренирахме преди мача. Влязохме в мача слабо, първото полувреме вкарахме само 24 точки. На почивката оставих играчите в съблекалнята да си поговорят помежду си. Един финал се играе от самото начало. Трудно се говори след такъв мач. Ние сме млад отбор. Неопитен. Някои от тях за първи път играят финал. Така че тези неща са нормални. Опитът ще се гради именно с такива мачове. Сега отиваме в Бургас и се надявам да зарадваме нашите фенове поне с една победа. Дължим го на Бургас. Ако спечелим в четвъртък, ще играем в събота четвърти мач. Днес просто не бяхме гладни за победа. Когато играеш финал, трябва да дадеш всичко от себе си, та когато се прибереш в къщи да си кажеш: Дадох всичко от себе си. Засега не го дават. Искам да кажа и това, че ние нямаме загуба в Бургас от Нова година насам и ще бъде много трудно да бъдем победени. И няма и да имаме. Резултатът ще стане 2-2. И ще дойдем в Ботевград за петия мач", заяви Евтимов.