Отборът на Хайденхайм се класира за първи път в историята си в германската футболна Бундеслига. Това се случи след успеха с 3:2 като гост над Регенсбург в последния кръг на второто ниво на немския професионален футбол.

Домакините поведоха с 2:0 в началото на второто полувреме чрез Принс-Осей Овусу, но Бенедикт Залер си вкара автогол само минута след втория. Ян-Никлас Бесте изравни от дузпа в третата минута на добавеното време, а Тим Клайндийнст вкара победния гол след още шест минути игра, за да донесе най-ценните три точки за Хайденхайм в историята на клуба, който е създаден през далечната 1846 година.

С успеха Хайденхайм заеха първо място, с равни точки с втория и вече класирал се тим на Дармщадт. С точка по-малко финишира Хамбургер ШФ, който ще играе плейоф за влизане в Бундеслигата срещу Щутгарт.