Тимът на Латвия спечели първи медал от световно първенство по хокей на лед за мъже, побеждавайки САЩ с 4:3 след продължение в малкия финал, който се игра в Тампере, Финландия.

Битката за титлата между Германия и Канада е днес от 20:20 часа българско време.

Латвия повеждаше на два пъти през първата третина чрезРобертс Букартси Янис Якс, но американците изравняваха чрез попадения на Роко Грималди. САЩ дори взе преднина в третата част с гол на крилото на Калгари Флеймс - Матю Коронато, но Рубинс изравни 5:39 минути преди финалната сирена и вкара 1:22 минути след началото на продължението.

Вратарят на европейците Артур Силовс направи 26 спасявания, а този на САЩ - Кейси Десмит - 21-о.

Латвия е едва 12-ият отбор в историята, който печели отличие на световни първенства.