Еди Пенев спечели златен медал във финала на земя от Световната купа по спортна гимнастика, която се провежда във Варна. Живеещият и трениращ в САЩ българин изпълни съчетанието си, за което получи най-високата оценка от 14.366 точки.

Негови подгласници станаха унгареца Ботонд Молнар с 13.833 точки и казахстанеца Емил Ахмeджанов с 13.800 точки.

Фаворитът за първото място, бронзовият олимпийски медалист от Летните олимпийски игри в Токио 2020 на прескок Артур Давтян остана без отличие. Той приключи с оценка 13.366 точки, завършвайки шести.

До края на деня остават 4 финала без българското участие - халки и кон с гривни при мъжете и смесена успоредка и прескок при дамите.

Утре България ще има 7 финалисти. На прескок за отличията ще се борят Димитър Димитров и Божидар Златанов, на висилка Еди Пенев и Йордан Александров и на успоредка Йордан Александров и Божидар Златанов. При жените с домакинска квота на финала на греда ще започне Никол Стоименова.