Отборът на Елче, който довършва сезона в Ла Лига, след като е ясно, че изпада, игра почти цял мач с човек повече, но стигна само до равенство 1:1 при домакинството си на Севиля в 36-ия кръг на първенството.

"Андалусийци" поведоха в резултата чрез Ерик Ламела в 10-та минута, а само осем след това Гайе получи директен червен картон. В 25-та минута Елче изравни резултата чрез Тете Моренте, а до края на мача не успя да се възползва от численото си предимство. В крайна сметка поне увеличи серията си от три поредни срещи без загуба в Ла Лига, което Елче не беше постигал от май 2022 година.

Точката остави Севиля извън местата, осигуряващи участие в европейските клубни турнири два кръга преди края на първенството.