В Саудитска арабия мегазвездата на световния футбол Кристиано Роналдо и Ал-Наср запазиха шансове в битката за титлата, след като спечелиха срещу Ал-Шабаб с 3:2 в среща от 28-ия кръг. Португалецът реализира последното попадение за тима си, с което направи резултата 3:2 в полза на домакините.

Преди това гостите поведоха след голове на аржентинеца Кристиан Гуанка в 25-ата от дузпа и 40-ата минути, а Андерсон Талиска намалия  в самия край на първото полувреме.

Абдулрахман Гариб изравни в 51-ата минути, а осем по-късно Луис Густаво подаде за победното попадение на Кристиано Роналдо. След успеха Ал-Наср остана на второ място с 63 точки, на три зад лидера Ал-Итихад, който спечели с 1:0 домакинството на Ал Батин.