Във втори пореден мач след спечелването на титлата отборът на Барселона записва поражение. Тимът на Шави падна с 1:3 като гост от Валядолид.

Домакините дори удариха две греди в срещата. Още във втората минута Андреас Кристенсен от каталунците си отбеляза автогол, а 20 по-късно Кайл Ларин покачи за 2:0 след попадение от дузпа. В средата на втората част Гонсало Плата направи резултата класически. Полската звезда и голмайстор на Барселона Роберт Левандовски намали на 1:3 с попадение в 84-ата минута. С успеха Валядолид направиха важна крачка към спасение в Ла Лига.

Тимът е с 38 точки и се намира на 3 от зоната на изпадащите, където е Хетафе, но тимът от мадридското предградие е и с мач по-малко. Барселона остават на върха с 85 точки.