Националният отбор на Канада завърши на второ място в Група "В" на световното първенство по хокей на лед, което се провежда ввъв Финландия и Латвия. "Кленовите листа" победиха Чехия с 3:1, записвайки 4-ти успех в своята група. Попаденията за северноамериканците отбелязаха Пейтън Кребс в края на първия период. Чехите успяха да изравнят в началото на втората третина чрез нападателя Мартин Краут, но в последната част канадците отбелязаха нови два гола чрез Тайлър Майерс и Лоусън Кроус, който вкара на празна врата в последната минута.

Така Канада завършва сдвоята група с 4 победи, 1 успех след продължения, 1 загуба и 1 поражение след продължения.

Чехия заема трето място в класирането с 4 победи, 1 загуба и 2 поражения след продължения.