Спартак Варна приема Хебър във втория плейофен кръг на Първа лига от групата на изпадащите. Срещата на “Коритото" във Варна започва в 18:00 часа.

Домакините са последни в класирането с 18 точки след 31 кръга и са на 5 от Хебър, и на 7 от Септември. В предишния двубой победата на варненци им се убегна в последните минути срещу Ботев Враца.

Наставникът Димитър Димитров ще е без Иван Дичевски, Родни Антуи, Луан и Ромей Ивееш, които са контузени. В групата се завръщат Жоао Марио и Пламен Димов, който бе наказан.

Хебър е предпоследен с 23 точки и към момента, ако остане на тази позиция, ще изпадне директно. “Зелените" са на две точки от четвъртия Септември и на 4 от третия Пирин. Пазарджиклии загубиха предишния си мач срещу благоевградчани и вече 3 срещи подред няма победа.

Хебър няма загуба от 3 двубоя срещу Спартак. По-рано през сезона двата състава се срещнаха два пъти. Последната среща завърши наравно 0:0, а преди това “зелените" спечелиха с 1:0 като гости.