Байер Леверкузен приключи наравно 2:2 у дома срещу Борусия Мьонхенгладбах в 33-я кръг на Бундеслигата. "Аспирините" изпуснаха преднина от два гола и завършиха срещата в намален състава заради червен картон на Пиеро Инкапие в допълнителното време.

Байер взе преднина след 15 минути игра чрез Амин Адли, а 5 по-късно Керем Демирбай също се разписа във вратата на гостите след центриране на Жереми Фримпонг

В 58-та минута Йонас Хофман се възползва от груба грешка на вратаря Ян Олшовски и върна един гол в полза на Борусия. В 90-та минута Ларс Щиндъл изравни след подаване на Маркус Тюрам за крайното 2:2.

Инкапие извърши грубо нарушение в четвъртата минута на допълнителното време и получи червен картон.

Байер Леверкузен е на шесто място в класирането с 50 точки, а Борусия прекъсна серия от 6 поредни загуби срещу "аспирините" и е 11-и с 10 точки по-малко от местния си съперник.