РБ Лайпциг победи като гост с 3:1 първенеца Байерн Мюнхен в 33-я кръг на германската Бундеслига.

Домакините откриха в 25-та минута с гол на Серж Гнабри, благодарение на асистенция от Томас МюлерКонрад Лаймер изравни в 65-та минута, а Кристофър Нкунку направи обрата пълен от дузпа в 76-та. Доминик Собослай оформи крайния резултат в 86-та минута след втори наказателен удар.

Байерн остава първи с 68 точки, но утре баварците могат да изгубят водачеството си, ако вторият Борусия Дортмунд, който има точка по-малко, вземе гостуването си на Аугсбург.

Лайпциг си осигури участие в Шампионска лига през есента, тъй като е на трета позиция с 60 точки и няма как да бъде изместен от петия Фрайбург, който има 59 един кръг преди края на сезона.