Украинката Полина Карика поведе в класирането след първата група във финала на многобоя от 39-то Европейско първенство по художествена гимнастика в Баку, Азербайджан.

Карика, която след около месец ще навърши 18 години, игра най-стабилно и без грешки от 12-е гимнастички в потока. Тя събра 123.800 точки, след като бе оценена с 31.450 на обръч, 31.450 на топка, 30.650 на бухалки и 30.250 на лента.

Представителката на домакините Зохра Агамирова остана втора със 122.400 точки, след като допусна грешки в две от съчетанията си. Тя получи от съдиите 29.650 точки за композицията си с обръч, 31.300 на топка, 31.650 на бухалки и 29.800 на лента.

Трета във временното класиране е испанската Полина Березина със 121.400 (32.300, 30.300, 30.00, 28.800) точки.

Във втората група са българките Стилияна Николова и Боряна Калейн, както и други от фаворитките за медалите - световната шампионка в многобоя от София 2022 София Рафаели, Дария Варфоломеев и Виктория Оноприенко.

Многобоят при ансамблите започва в 18:00 часа.

Днес ще бъдат раздадени 3 комплекта медали - в многобоя при жените, при ансамблите и в отборната надпревара, където България е начело преди изпълненията на ансамблите.

На континенталното първенство участват 315 гимнастички от 38 страни.