Сестрите Лия и Алекса Каратанчеви (на снимката), както и Диа Евтимова отпаднаха на четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на клей в Пелъм (САЩ). Състезанието е с награден фонд 60 хиляди долара.

Двете сестри на Сесил Каратанчева паднаха от поставените под номер 1 в схемата Макена Джоунс и Джейми Льоб от САЩ с 3:6, 2:6 за малко повече от час игра.

Първият сет стартира равностойно но при 3:3 гейма представителките на домакините направи серия от седем поредни, с което спечелиха първата част и поведоха с 4:0 във втората. Българките успяха да вземат още два гейма, но в крайна сметка отстъпиха в мача.

В друга среща Дия Евтимова и партньорката й при тандемите - Ояка Окуно от Япония загубиха от рускините Мария Кононова и Вероника Мирошниченко с 3:6, 3:6.