Кадис победи тима на Валядолид с 2:0 като домакин в първи мач от 35-ия кръг на испанската Ла Лига, с което до голяма степен си подсигури мястото в елита и през следващия сезон.

Около 19 000 зрители на стадион "Нуево Мирандия" видяха ценния успех на своя тим.

Попаденията в мача дойдоха през втората част, а в първата Рубен Алкарас пропусна да отбележи от дузпа за Кадис.

В 69-ата Тео Бонгунда все пак даде аванс за домакините, а само седем минути по-късно отново той отбеляза за крайното 2:0 от дузпа.

В 80-ата минута играчът на гостите Мартин Хонгла получи директен червен картон заради неспортсменско поведение.

С победата Кадис излезнаха на 14-а позиция с 38 точки, Валядолид са 17-и с 35, но първият в зоната на изпадащите тим на Хетафе е с 34 и има мач по-малко.