Фрайбург победи с 2:0 Волфсбург в домакинството си от 33-ия кръг на Бундеслигата, с което продължава да мечтае за участие в най-комерсиалния европейски клубен футболен турнир - Шампионска лига през следващия сезон.

Мачът се игра пред 33 300 зрители на стадион "Европа-парк" във Фрайбург.

Головете паднаха през втората част като техни автори бяха защитникът Кристиян Гюнтер в 71-ата и Нилс Петерсен в 75-ата минути. И за двете попадения асистенциите бяха на унгареца Роланд Шалай.

В 80-ата гол на Нилс Петерсен от домакините беше отменен заради нарушение, а в самия край на срещата Николас Хьофлер от Фрайбург беше изгонен заради спъване на противников играч.

С успеха момчетата на Кристиан Щрайх се изравниха по точки с четвъртия Унион (Берлин) и продължават битка за място в зона "Шампионска лига“.