Ансамбълът на България (жени) пристигна в Баку за участие на Европейското първенство по художествена гимнастика, след което направи и първа тренировка в Националната гимнастическа арена в столицата на Азербайджан.

Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова започват участието си на шампионата на 20 май (събота), когато ще борят за медал в многобоя и в отборната надпревара.

Възпитаничките на Весела Димитрова и Михаела Маевска останаха без отличие на континенталния шампионат миналата година в Тел Авив, след като завършиха четвърти в общото подреждане, а във финалите на отделните уреди завършиха на четвърто и на шесто място.

На шампионата на планетата в София през септември гимнастичките ни взеха реванш, като  пред родна публика спечелиха световната титла и си осигуриха квота за Игрите в Париж 2024.

Официалната подиум тренировка на българския ансамбъл е на 19 май (петък) от 20:00 до 20:15 часа местно време заедно с тима на Германия.