Ливърпул спечели с 3:0 в гостуването си на Лестър от 36-я кръг на Премиър лийг.

Египетският нападател Мохамед Салах се отличи с асистенции при трите попадения на "червените". Той подаде при двата гола на Къртис Джоунс в 33-та и 36-та минута, както и при пряк свободния удар от Трент-Александър Арнолд в 71-та минута, когато Салах бутна леко кълбото, а англичанинът оформи крайния резултат след изпълнението.

Ливърпул е на пето място с 65 точки от 36 двубоя, на една от третия Нюкасъл и четвъртия Манчестър Юнайтед, които са с един изигран мач по-малко.

Лестър остава на предпоследната 19-а позиция с 30 точки, на две зад Евертън, който е първият над зоната на изпадащите. 18-ят Лийдс има 31 точки, а Саутхемптън е последен с 24 и вече изпадна.

В средващата си среща мърсисайдци приемат Астън Вила в събота от 17:00 часа, а следващият понеделник "лисиците" гостуват на Нюкасъл от 22:00 часа.