Нападателят на Ливърпул Дарвин Нунес е с контузия в пръст на крака, информира The Athletic.

Уругвайският национал игра в последния мач на "червените“ при победата с 1:0 в Премиър лийг срещу Брентфорд, но днес не е в състава на Юрген Клоп за гостуването на Лестър от 36-я кръг на първенството.

Въпреки травмата, стрелецът пътува до "Кинг Пауър Стейдиъм“, за да подкрепи на живо съотборниците си срещу "лисиците“, които се борят за оцеляване в елита.

"Вчера тренирахме и той изглеждаме окей, но след това каза, че е почувствал нещо в пръста си, така че трябваше да вземем решение“, призна мениджърът Юрген Клоп.

Този сезон Дарвин Нунес е играл в 42 двубоя от всички турнири. В тях е вкарал 15 гола, асистирал е 4 пъти и е получил 3 жълти, както и един червен картон за 2365 минути на терена.

Ливърпул е на пето място в таблицата, на 4 точки зад третия Нюкасъл и четвъртия Манчестър Юнайтед, които са в зона "Шампионска лига“ и са изиграли една среща по-малко.