Барселона спечели титлата на Испания за първи път от сезон 2018/2019 и 27-а в историята си. Отборът на Шави Ернандес победи градския си съперник Еспаньол с 4:2 като гост в 34-я кръг на Ла Лига.

Роберт Левандовски откри в 11-та минута след пас от Алехандро Балде. 9 по-късно именно Балде удвои, благодарение на подаване от полузащитника Педри. Отново Левандовски бе точен в 40-та минута чрез асистенция на бразилското крило Рафиня. Десният краен бранител Жул Кунде покачи на 4:0 в 53-та минута, нападателят Хавиер Пуадо Диас намали в 73-та минута, а Хоселу оформи крайния резултат във втората минута на добавеното време.

Барселона събра 85 точки на първо място и е на 14 пред втория Реал Мадрид, а Еспаньол остава 19-и в зоната на изпадащите с 31, на 4 под чертата.