АПОЕЛ Никозия постигна победа с 2:1 над АЕК Ларнака в 8-я кръг на плейофите в кипърското първенство. По същото време водачът в класирането Арис Лимасол спечели с 2:0 над Аполон Лимасол и запази преднината си от 3 точки, тъй като вече има 71. За АПОЕЛ, който и на теория си гарантира участие в европейските турнири, поредни 90 минути изигра българският полузащитник Георги Костадинов.

В 14-та минута АЕК откри, след като Адам Гюрчо подаде на Пере Понс, който преодоля Вид Белец. След получения гол АПОЕЛ опита да реагира мигновено и в 19-та минута реферът даде дузпа след намесата на ВАР при нарушението на Ненад Томович срещу грузинеца Квилитая. Потърпевшият изпълни, вратарят Кенан Пирич улови, но съдията нареди да се бие повторно, тъй като Понс бе в наказателното поле преди изпълнението. АПОЕЛ смени изпълнителя, а Маркиньос не пропусна.

След почивката старши треньорът на АЕК Хосе Луис Олтра извади голмайстора си Иван Тричковски и пусна Рафаел Лопеш. В 54-та минута домакините обърнаха мача, след като Лаша Двали оформи крайния резултат.