Щутгарт и Байер Леверкузен завършиха наравно 1:1 в 32-я кръг на Бундеслигата. Домакините се борят отчаяно да оцелеят в елита на германския футбол, а Леверкузен се стреми да играе европейски футбол през есента.

Съдията Франк Виленборг даде по една дузпа за двата състава през второто полувреме. Серху Гираси откри за домакините в 57-та минута, копвайки топката в средата на вратата. Наказателният удар бе отсъден заради нарушение на Езекиел Паласиос срещу Уатаро Ендо.

13 минути по-късно Паласиос също бе точен от 11-те метра, след като вратарят Фабиан Бредлоо фаулира устремилия се към вратата му Едмонд Тапсоба. Паласиос изравни в долния десен ъгъл на мрежата.

Домакините остават на предпоследното 17-о място с 29 точки, на една от Шалке 04. Леверкузен, който играе полуфинал в Лига Европа, е седми с 49 точки, колкото има и Волфсбург.