Манчестър Сити победи Евертън с 3:0 като гост в 36-я кръг на Премиър лийг. Капитанът Илкай Гюндоган вкара два пъти за успеха. Той откри резултата в 37-та минута, а в 51-та направи 3:0 след пряк свободен удар. Между двете попадения се разписа и Ерлинг Холанд с глава след асистенция именно на Гюндоган. За Евертън Джеймс Тарковски удари греда.

Мениджърът на Сити Пеп Гуардиола бе дал почивка на Кевин Де Бройне, Джак Грийлиш и Бернардо Силва, които бяха заменени от Рияд Марез, Фил Фоудън и Хулиан Алварес.

Манчестър Сити има 4 точки преднина пред Арсенал на върха на класирането с равни мачове.

Евертън е над чертата на 17-о място, но е застрашен от изпадане, тъй като е на една точка над опасната зона.