Борусия (Дортмунд) победи с 5:2 тима на Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 32-ия кръг на германската Бундеслига. Мачът се игра пред 81 365 зрители на стадион "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд.

Още до 32-ата минута домакините вече водеха с 4:0. Головете отбелязаха Дониел Мален (8'), Джуд Белингам от дузпа (18') и на два пъти Себастиан Алер (20' и 32').

През второто полувреме гостите върнаха два гола чрез Рами Бансенбайни (75') и Ларс Щиндл (85'), а в самия край на мача Джовани Рейна вкара пето попадение за "жълто-черните".

С победата Борусия (Дортмунд) събра 67 точки и продължава битката за шампионската титла с лидер Байерн (Мюхнен). "Баварците" са с 68 точки. Борусия (Мьонхенгладбах) са 11-и с 39 точки.