Черноморец изненадващо победи лидера в редовния сезон на Националната баскетболна лига на България при мъжете - Рилски Спортист със 79:73 (14:21, 28:10, 20:19, 17:23) точки в Самоков в първи полуфинален мач от плейофната серия за титлата на страната. В плейофа се играе се до три победи от пет възможни срещи, като вторият мач ще се проведе отново в Самоков на15 май (понеделник).

Срещата се игра пред 1000 зрители в "Арена Самоков".

Двата отбора си поделиха по две части. Домакините започнаха силно, излизайки със 7 точки напред след първите 10 минути, но гостите направиха страхотна втора четвърт, в която не само заличиха пасива, но излезнаха напред с 11 точки преднина. До края на мачо "Рилецо" успяха само да смъкнат разликата до 6 точки.

Най-резултатен за победителите, а и в мача стана Джордан Тъкър с 22 точки. Той добави към своята статистика и 6 борби и 2 асистенции. Георги Боянов добави още 17 точки, а канадецът Мунис Туту приключи с "дабъл-дабъл" от 14 точки и 12 асистенции.

За домакините Йордан Минчев отбеляза 19 точки, а Чавдар Костов 13, но и те не помогнаха за успех.