Реал Сосиедад и Жирона завършиха 2:2 в първия мач за деня от 34-ия кръг на Ла Лига. Срещата се игра на стадион "Реале Арена" в Сан Себастиан пред малко повече от 30 хиляди зрители.

Домакините поведоха набързо с 2:0 до средата на първата част. Микел Оярсабал откри от дузпа в петата минута, а Давид Силва удвои аванса в 25-ата.

Жирона обаче успя да изравни още преди почивката. Ян Коуто върна един гол за каталунците, а в добавеното време на първата част точен за гостите бе и уругваецът Кристиан Стуани. "Баските" опитаха натиск през втората част, но той не доведе до промяна на резултата.

В края играчът на Жирона Ориол Ромеу беше изгонен заради втори жълт картон, оставяйки отбора си с човек по-малко.

С равенството Реал Сосиедад остават четвърти с актив от 62 точки. Жирона са седми с 48.