Рейнджърс победи с класическото 3:0 Селтик като домакин в последното дерби на Глазгоу в шампионата на Шотландия. Мачът се игра на стадион "Айброкс".

"Сините" поведоха още в петата минута чрез Тод Кантуел.

Малко преди края на първото полувреме Джон Соутар покачи за 2:0 след центриране от ъглов удар на Джеймс Тавърниър.

В средата на второто полувреме Фешън Сакала оформи класическото 3:0 в полза на Рейнджърс.

Това е първи успех за "сините" над "детелините" този сезон от общо 6 изиграни мача помежду им. В останалите Селтик спечели на 4 пъти, а една среща приключи без победител - 2:2.

Въпреки загубата Селтик спечели рекордната 53-а титла на Шотландия. Това се случи още преди седмица. "Зелено-белите" триумфираха и с купата на Лигата по-рано през сезона, а през юни ще се изправят срещу Инвърнес във финала за купата на Футболната асоциация.