ЦСКА изненада домакина Балкан в Ботевград, побеждавайки с 90:79 (23:24, 19:16, 20:9, 28:30) точки в първи полуфинален плейоф за титлата на България в Националната баскетболна лига при мъжете.

Двата отбора си размениха по две четвърти. Шампионите от последните две години Балкан поведоха с точка аванс след първата, но в следващите две "армейците" тотално разбиха домакините и преди последната част водеха с 62:49 точки. Ботевградчани опитаха да обърнат мача в своя полза, но успяха само да намалят разликата на крайното 90:79 в полза на тима, воден от Росен Барчовски.

Най-резултатен за победите, а и в мача стана Таменанг Чо с 24 точки. Андрей Иванов и Мартин Сотиров добавиха по още 15.

За Балкан с най-много приключи чилиецът Мануел Суарес - 23. Павлин Иванов вкара още 16.