Българинът Тодор Михалев се класира за финала на Световната купа по модерен петобой, която се провежда в София.

Михалев спечели полуфиналната серия "А", провека се на спортен комплекс "Дианабад", и получи право да участва в заключителния етап от надпреварата. Петобоецът ни стартира от първата позиция след като беше временен лидер след първите две дисциплини - фехтовка и плуване. Отлични четири стрелби и също толкова добро бягане на 5 х 600 метра му отредиха заслужено първото място и класиране за големия финал утре.

Денис Колев не успя да прескочи полуфиналите, но въпреки това остави отлични впечатления с представянето си.

Михалев оглави класирането с 1168 точки, следван от Ло Шуай (Китай) с 1151 и Пат Кристофър (Франция) с 1149. Въпреки усилията, Денис Колев остана предпоследен в същия полуфинален поток с 1109 точки.

Както е известно, вчера също до полуфиналите при жените достигна Ралица Митева.

Финалът, с участието на Тодор Михалев, ще се проведе утре (събота) от 16:00 часа. Надпреварата е квалификация за Олимпиадата в Париж през 2024 година.