Славия U14 спечели Купата на БФС. На финала във Велико Търново “белите", водени от наставника си Мариян Стоянов победиха със 7:6 след изпълнение на дузпи Лудогорец. В редовното време от 70 минути двата отбора завършиха наравно 2:2 на стадион "Ивайло".

В деветата минута столичани откриха резултата. Християн Георгиев навлезе в наказателното поле на противника след триходова комбинация, но бе повален. Главният съдия Георги Гинчев отсъди дузпа, а Георгиев реализира във вратата на разградчани.

Последваха пропуски пред вратата на Лудогорец, а в 32-та минута Ястиян Георгиев изпълни пряк свободен удар, топката прехвърли всички футболисти и влезе във вратата на “белите" за 1:1.

В 56-та минута Тимур Мустафа се възползва от неразбирателство в отбраната на Славия и даде преднина на "орлите".

Славия изравни, след като Юлиян Стоянов центрира в наказателното поле и Християн Георгиев изравни от близка дистанция.

При изпълнението на дузпите точни за Славия бяха Максимилиан Лазаров, Иван Бонев, Кристиян Биберов, Павел Кайряков, Юлиян Стоянов, Светослав Иванов и Аик Ераносян. Вратарят Александър Дончов спаси десетия удар от бялата точка за Лудогорец изпълнен от Калоян Георгиев.

Състав на Славия: Александър Дончов, Аик Ераносян, Светослав Иванов, Кристиян Биберов, Максимилиян Лазаров, Михаил Тенев, Павел Кайряков, Александър Малинов (Иван Бонев), Деан Йорданов (Юлиян Стоянов), Християн Георгиев, Петър Благоев