Отборът на Филаделфия 76-ърс победи Бостън Селтикс като гости със 115:103 точки в петата среща между двата отбора от полуфиналите в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Домакините допуснаха изоставане още в първата четвърт, което не успяха да компенсират, печелейки единствено последната част и въпреки старанието на Джейсън Тейтъм, който завърши с "дабъл-дабъл" от 36 точки и 10 борби.

За Филаделфия MVP на редовния сезон Джоел Ембийд в трети пореден мач реализира над 30 точки, този път 33, а гардът Тайрийз Макси добави 30 за втория си най-резултатен двубой от началото на плейофите.

Благодарение на победата Филаделфия 76-ърс е на един успех от това да елиминира финалиста през миналия сезон още във втория кръг на плейофите.